Cele zastosowania zabiegów medycyny estetycznej na przestrzeni ostatnich lat nieco się zmieniły. Jeszcze kilka lat temu główną przyczyną, dla której decydowaliśmy się na takie zabiegi był szybki efekt upiększenia tego, co nam nie odpowiadało we własnym wyglądzie. Dzisiaj trendy nieco się zmieniają. Zabiegi medycyny estetycznej wciąż dążą do poprawiania natury, jednak bardziej zależy nam na małej inwazyjności zabiegów i pełnym bezpieczeństwie.
Czym jest medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna jest specyficznym działem medycyny, zajmującym się działaniami zapobiegawczymi, zorientowanymi na profilaktyce starzenia się skóry, a także działaniami rekonstrukcyjnymi dla odbudowania stanu skóry. W ramach medycyny estetycznej, przeprowadzane są zabiegi nieinwazyjne bądź małoinwazyjne, które mają poprawić fizyczną atrakcyjność pacjenta. Nie jest przecież tajemnicą, że poczucie własnej atrakcyjności jest pierwszym krokiem do dobrego samopoczucia psychicznego. Co więcej, dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn.
Do kogo skierowana jest medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna jest działem medycyny skierowanej zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Panie stanowią większość klientek gabinetów medycyny estetycznej, jednak również panowie coraz częściej zgłaszają się do klinik, by poprawić swój wygląd. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów znajduje się mezoterapia igłowa , powiększanie ust czy botox.
Jakie są nowe trendy w zakresie medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna święci prawdziwe triumfy. Od lat obserwujemy wzrost zainteresowania nowymi metodami poprawiania urody. Jednym z trendów jest zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 dla usuwania blizn potrądzikowych, rozstępów czy usuwania zmian skórnych. Laseroterapia idzie w kierunku resurfacingu, czyli spłycania zmarszczek i redukcji rozszerzonych porów. W depilacji laserowej coraz częściej używany jest laser diodowy, który zamyka naczynka krwionośne i wspomaga leczenie trądziku.
Innowacją w dziedzinie medycyny estetycznej jest także wykorzystanie nici polidioksanonowych, w skrócie PDO. Stymulują one wytwarzanie się naturalnego kolagenu, który z kolei wpływa znacząco na gęstość, sprężystość i elastyczność skóry.
Wszystko wskazuje na to, że popularność medycyny estetycznej będzie wzrastać, a nowe trendy utrzymają się przez dłuższy czas.