Medycyna estetyczna daje nam coraz to nowe możliwości poprawiania urody i walki z nieubłaganie upływającym czasem. Jednym z często stosowanych produktów jest kwas hialuronowy. Czym jest i do czego konkretnie służy ta substancja?
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest substancją występującą w ludzkim organizmie w sposób naturalny. jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody i zachowanie elastyczności skóry. Człowiek o masie 70 kg ma w swoim organizmie około 15 gramów kwasu hialuronowego. Oprócz znaczenia dla elastyczności skóry, kwas hialuronowy ma znaczenie również dla przebiegu owulacji, ma także działanie przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe.
Zabiegi z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy wykorzystuje się często do zabiegów takich, jak korygowanie nosa, ust czy modelowania twarzy. Korygowanie nosa kwasem hialuronowym polega na ostrzykiwaniu, w wyniku którego poprawione zostają wszelkie nierówności, krzywizny czy ubytki w kształcie nosa. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, by efekty stały się widoczne. Korygowanie nosa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.
Kolejnym popularnym zabiegiem upiększającym z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest korygowanie, a właściwie powiększanie ust. Na ten zabieg decydują się osoby o wąskich ustach, chcących je powiększyć, uwypuklić, ale także zniwelować wszelkie dysproporcje, np. asymetrie czy dysproporcje. Usta po zabiegu z kwasem hialuronowym pozostają pełne, kobiece, a do tego rewelacyjnie nawilżone. Efekt ten utrzymuje się do 12 miesięcy.
Zmarszczki- nasz wróg
Zmarszczki są tym, co nieuniknione, a jednocześnie tym, co spędza sen z powiek wielu kobietom. Jednym ze sposobów walki ze zmarszczkami jest ich wypełnienie kwasem hialuronowym. W ten sposób można usunąć zmarszczki nie tylko z twarzy, ale z szyi czy dekoltu, a nawet z rąk. Cały zabieg polega na niewielkim nakłuciu i wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który ma konsystencję elastycznego, plastycznego żelu. Skutecznie wypełnia on zmarszczki i bruzdy, widocznie wygładzając skórę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, nie należy więc obawiać się bólu czy nawet dyskomfortu. Po zabiegu skóra pozostaje napięta, elastyczna i doskonale nawilżona na długi czas.