.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Karboksyterapia najlepsza na cellulit

Cellulit jest kłopotem dotykającym wielu kobiet, zarówno tych szczupłych jak i bardziej puszystych. Tworzy się on z powodu siedzącego trybu życia, przetworzonej żywności, hormonów i noszenia obcisłych spodni więc przyczyny są różnorodne i czasami ciężko nad nimi zapanować.

 

Na szczęście medycyna estetyczna radzi sobie z tym problemem znakomicie o ile zmiany w tkance tłuszczowej nie są na etapie widocznej pofałdowanej powierzchni czy co gorsza guzowatych zmian w tkance podskórnej. Bardzo skuteczną propozycją jest karboksyterapia czyli wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla CO2.

 

Przyczyny pojawienia się cellulitu

 

Cellulit powstaje gdy pojawią się zaburzenia w mikrokrążeniu. Krew nie dochodzi do naczyń krwionośnych, które stają się niedotlenione. Spowalnia się metabolizm komórkowy a wszystkie toksyny zaczynają zalegać w tkance tłuszczowej która zwiększa swoją objętość ze względu na rozrost komórek tłuszczowych. W celu zobrazowania sobie tego procesu należy przypomnieć sobie, że tkankę tłuszczową rozdziela tkanka łączna (na zasadzie przegród), która rozwarstwia się wraz z rozciągniętymi komórkami tłuszczowymi. Jeśli rozrost tłuszczu jest w zaawansowanym etapie tkanka zaczyna przybierać formę falowaną czyli właśnie wyglądającą jak typowy cellulit. Problem pojawia się wtedy gdy mamy w tkance zwłóknienia i małe guzy bo świadczą one o charakterze stałym schorzenia.

 

Proponowana terapia

 

Karboksyterapia jest zalecana gdy zauważymy pierwsze zmiany cellulitowe na ciele ale także w stadium drugim. Jeśli niestety rozwinął się u nas zaawansowany etap „pomarańczowej skórki” terapia dwutlenkiem węgla pomoże nam w zmniejszeniu widoczności cellulitu ale go nie zlikwiduje, tym bardziej jeśli w tkance pojawią się pierwsze zwłóknienia. Dwutlenek węgla wstrzykiwany pod skórę rozszerza naczynia krwionośne, poprawia dotlenienie tkanek i pomaga komórkom w osiągnięciu prawidłowego metabolizmu. Jeśli skorzystamy z serii zabiegów w naszym ciele pojawią się nowe naczynia krwionośne które jeszcze lepiej dotlenią nasze komórki. Najlepszą kuracją będzie 10-15 zabiegów dwa razy na tydzień. Niestety nie jest to zbyt przyjemny zabieg ponieważ odczuwać możemy ukłucia nieco mocniejsze niż przy robieniu zastrzyków.

 

Karboksyterapię możemy stosować w celu ujędrnienia i odmłodzenia skóry w każdym miejscu na ciele. Działa ten doskonale w celu przyspieszenia gojenia się ran po różnych zabiegach.

Należy zwrócić szczególną uwagę na sprzęt z którego korzysta lekarz medycyny estetycznej- musi mieć certyfikat i regulowany przepływ gazu. W innym wypadku zabieg zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Nie warto też korzystać z małych, przenośnych urządzeń na użytek domowy bo są one nieskuteczne i jeszcze bardziej niebezpieczne w rękach laika.

 

Kilka rad aby zapobiec tworzeniu się cellulitu

 

Jeśli nie mamy w planach codziennego wysiłku fizycznego osłabia się nasze krążenie, nie powinno się do tego dopuścić więc warto być aktywnym. Pracę siedzącą lub stojącą powinniśmy umilać sobie 5-minutowymi spacerami co godzinę.

Na rozwój cellulitu mają wpływ obcisłe spodnie i wysokie obcasy więc lepiej z nich zrezygnować. Ważniejsze jest dobre krążenie a nie chwilowo modny wygląd.

Na „pomarańczową skórę” wpływ ma niezdrowa żywność a także hormony w niej zawarte o których nie zawsze wiemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *