.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Leczenie rozstępów

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej odnaleźć można wiele sposobów na pozbycie się rozstępów. Wiele z nich pomaga na rozjaśnienie śladów po pękniętej skórze jednak nie regeneruje tkanki a przecież taki powinien być cel leczenia tej przypadłości.

Jak wygląda likwidacja rozstępów?

Usunięcie rozstępów powinno polegać na odnowie poszczególnych warstw skóry. Okazuje się więc że istnieje tylko jeden skuteczny zabieg likwidujący te zmiany. Radiofrekwencja mikroigłowa jest sposobem na odrastanie wnętrza tkanki, jej etapowym narastaniu i co za tym idzie zapełnieniu ubytku. Głębokość rozstępu ulega spłyceniu, nowa, zdrowa tkanka wypełnia ubytki, który staje się coraz mniej widoczny, biały kolor pęknięcia staje się mniej wyrazisty. Jest to kuracja wymagająca cierpliwości bo wymaga wielu zabiegów.

Czasami zdarza się, że do całkowitej regeneracji skóry wystarczy jeden, góra dwa zabiegi. Ma to miejsce gdy zmiany są jeszcze dość świeże i niezbyt duże. Generalnie jednak należy przygotować się psychicznie i finansowo na korzystanie z nich przez rok lub dwa lata. Nie ma precyzyjnej reguły, która określiłaby nam liczbę spotkać ze specjalistą medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Usuwanie rozstępów radiofrekwencją mikroigłowią polega na nakłuwaniu i podgrzewaniu tkanki skórnej. Samo nakłuwanie jest dość głębokie, sięga od 2,5 do 3,5 milimetra skóry co jest świetnym stymulatorem dla organizmu aby zaczął sam produkować kolagen odbudowujący tkanki. Wzmocnienie tego efektu polega na działanie wysoką temperaturą, mikroigły nagrzewają się na całej długości wywołując kontrolowane poparzenie. Termiczne i mechaniczne uszkodzenie tkanki działa pozytywnie na jej odbudowę. Takie działanie jest skierowany wyłącznie w obszarze ubytku, bo rozstęp jest właśnie spowodowany uszkodzeniem skóry na wskutek jej zerwania pod wpływem zbyt intensywnego wzrostu tkanki podskórnej. Wspomnieć należy tutaj do tym, ze każdy organizm ma inne predyspozycje regeneracyjne więc i od tego zależna jest ilość zabiegów, które należy wykonać aby usunąć rozstęp.

Zwykle zmiany widoczne gołym okiem można zauważyć po 6 tygodniach od zabiegu. Niestety czasami występują skutki uboczne na zasadzie przebarwień a przyczyną ich powstania jest podrażnienie komórek. Owe zmiany barwy skóry mają charakter przejściowy lub są możliwe do wyleczenia stosując specjalne maści lub korzystając z zabiegu laserowego.

Potrzebujesz wykonać badanie USG w Kielcach? Sprawdź ► Usg-kielce.pl

Mimo tego, zabieg radiofrekwencją mikroigłową jest jedyną skuteczną terapią usuwającą rozstępy, nieestetyczne bruzdy znikają przy okazji regeneracji tkanki. Warto spróbować żeby cieszyć się gładką skórą bez żadnych zmian a nie wykosztowywać się na inne zabiegi, które tak naprawdę nie zmienią ich wyglądu.

usg-kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *