.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Mężczyzna wymagający poprawek

Mężczyźni zaczynają coraz częściej o siebie dbać. Mają kompleksy z różnych powodów jednak istnieją trzy główne problemy związane z wyglądem zewnętrznym które są szczególnie źle widziane. Warto dowiedzieć się jak z nimi walczyć.

 

Łysienie androgeniczne

 

Mieszki włosów u mężczyzn pod działaniem testosteronu stają się słabo ukrwione i z czasem coraz słabsze. Po jakimś czasie redukuje się ich ilość a włosy stają się rzadkie. Przy okazji etapy wzrostu włosów skracają się do minimum a za to czas odpoczynku się wydłuża. I właśnie efektem takiego procesu jest łysienie mężczyzn. Każdy, który zauważy zmniejszenie się ilości i jakości włosów powinien zareagować bo proces można łatwo odwrócić. Najlepiej działającą terapią jest kuracja osoczem bogatopłytkowym które pobiera się z krwi pacjenta. Po specjalistycznym wirowaniu poszczególne składniki krwi zostają rozdzielone a my uzyskujemy skondensowane płytki krwi. Gdy zostaną one wstrzyknięte w skórę spowodują szybką odbudowę mieszków włosowych i będą stymulowały ich wzrost przez dłuższy okres czasu.

Jeśli problem z łysieniem jest zaawansowanym zabieg z osoczem bogatopłytkowym należy uzupełnić. Proponowaną terapią jest laserowa biostymulacja polegająca na wymuszeniu regeneracji tkanek za pomocą lasera o małej mocy, stosując podczerwień lub światło czerwone. Wnika ono głęboko stymulując mieszki włosowe i poprawiając ukrwienie. Oczywiście istnieje przestarzały sposób na zyskanie bujnej czupryny czyli przeszczep włosów. Nie jest on polecany bo jest poważną operacją, kosztowną a nigdy nie mamy gwarancji że ów przeszczep się przyjmie.

 

Rozstępy na skórze

 

Dość interesującym kłopotem z którym zmagają się mężczyźni są rozstępy. Tego typu pęknięcia na skórze pojawiają się u panów ćwiczących dużo na siłowni, u których przyrost tkanki mięśniowej jest nadmierny a także w okresie dojrzewania chłopców, gdzie mamy do czynienia ze skokowym wzrostem. Mężczyźni którym zależy na szybkim zyskaniu kulturystycznej sylwetki korzystają ze sterydów, co powoduje znaczne osłabienie ich skóry. Występują zwykle na barkach, plecach i ramionach czasami na nogach i boczkach. Niestety raz powstałe rozstępy nie znikną bo są rozerwaną tkanką. Balsamy i masaże mogą lekko zatuszować ich wygląd ale jeśli chodzi nam o całkowite pozbycie się problemu możemy skorzystać z jedynej możliwości na rynku medycyny estetycznej czyli „No Stretch Marks by Marek Wasiluk”. Zabieg polega na zastosowaniu aparatu do radiofrekwencji mikroigłowej czyli nakłuciu tkanki skórnej do około 3,5 mm głębokości i podgrzanie jej. Takie działanie prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i wypełnienie ubytku.

 

Problem nadmiernej potliwości

 

Nadpotliwość jest trzecią w kolejności zmorą wielu mężczyzn. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele antyperspirantów które mają działanie dość słabe i chwilowe. Gdy przeszkadza nam zbyt duża ilość potu możemy skorzystać z zablokowania gruczołów potowych poprzez wstrzyknięcie botoksu w newralgiczne miejsca. Jest to zabieg w pełni skuteczny ale należy go powtarzać co kilka miesięcy bo toksyna botulinowa wchłania się w organizm i traci swoje działanie. Najnowszą terapią walczącą z nadpotliwością jest „Sweat Off by Marek Wasiluk” czyli wypalenie gruczołów potowych urządzeniem rf mikroigłowej. Skuteczność po zabiegu maleje (bo odbudowuje się część gruczołów potowych) po mniej więcej roku i wtedy zwykle należy powtórzyć zabieg.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *