.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Jak pozbyć się rozstępów?

Każda z kobiet, która próbowała pozbyć się rozstępów wie, że to zadanie praktycznie niewykonalne. Wiele z nich próbuje zwalczyć je używając specjalnych kremów i balsamów, które czasami rozjaśniają skórę ale na pewno ich całkowicie nie zlikwidują.

Na szczęście ten problem potrafi rozwiązać medycyna estetyczna. Lekarze i kosmetolodzy opracowali terapię frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową, która rewolucjonizuje tą dziedzinę nauki.

 

Etapy powstawania rozstępów

 

Początkowo w warstwie skóry właściwej powstaje stan zapalny czyli moment w którym włókna skóry zostały rozerwane. Na ciele zaczynają pojawiać się czerwone prążki przez około kilka dni lub tygodni. Drugą fazą jest zanikanie czyli nierówna walka organizmu ze zmianami skórnymi. Na tym etapie pęknięcia stają się białe ale nie znikają całkowicie.

Rozstępy są typowe dla osób w okresie tycia, wzrostu i ciąży czyli w czasie intensywnego wzrostu ale zdarzają się także u mężczyzn, którzy stosują sterydy (rozciągają one maksymalnie tkankę skórną przy okazji dodatkowo ją osłabiając). Statystycznie najczęściej pojawiają się u osób, które przytyły więcej niż 15 kilogramów.

 

Czym są rozstępy i co zrobić żeby zniknęły?

 

Charakterystyczne bruzdy pojawiające się na ciele wskutek nadmiernego rozrostu tkanki powoduje rozerwanie się skóry. Jedyną skuteczną kuracją będzie właśnie fr radioigłowa polegająca na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym jej podgrzewaniu za pomocą głowicy posiadającej kilkadziesiąt mikroigieł. To stymuluje namnażanie się nowych komórek, które tworzą włókna kolagenowe, które się skręcają ze sobą, zwiększa się ich gęstość dzięki czemu powstają między nimi nowe wiązania. Skóra odbudowuje pod względem struktury dlatego zabieg musi sięgać wyłącznie obszarów gdzie jest uszkodzona. Skutki zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, możliwe jest całkowite pozbycie się rozstępów.

 

Plusem metody jest radzenie sobie ze starymi rozstępami (nawet sprzed kilkunastu lat) na poziomie zmniejszenia ich widoczności o około 50-70%. W wypadku świeżych bruzd niemal pewne jest to, że się ich pozbędziemy całkowicie. Trzeba proces usunięcia rozstępów możne trwać do 2,5 roku (szczególnie jeśli chcemy zwalczyć stare bruzdy) ale wystarczy chodzić do specjalisty raz na dwa, trzy miesiące bo w tym czasie regeneruje się nasza skóra.

 

Rozstępy można usuwać z każdej części ciała, z biustu, bioder, boczków, ud i pleców. Coraz częściej na powstawanie tego typu bruzd skarżą się panowie, w szczególności ci, którzy nadużywają siłowni oraz nastolatki w okresie szybkiego wzrostu. Jak od razu zaczniemy leczyć rozstępy tym krócej będzie trwało leczenie.

 

Niestety nie można do końca zapobiec powstawaniu rozstępów i nigdy nie mamy takiej gwarancji ale warto podjąć zapobiegawcze kroki. Smarując skórę tłustymi kremami i olejkami utrzymamy ją w dobrej kondycji a pogrubimy czyli wzmocnimy ją dzięki używaniu szorstkiej rękawicy pod prysznicem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *