.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Hity i kity medycyny estetycznej

Poniżej znaleźć można zestawienie katastrof i rewelacji w dziedzinie medycyny estetycznej w 2014 roku. Coraz więcej osób decyduje się na odmłodzenie, ulepszenie swojego wyglądu. Trzeba pamiętać żeby korzystać z usług renomowanych lekarzy i specjalistów a nie domorosłych kosmetyczek bo inaczej efekty mogą być opłakane.

 

Odkrycia roku

 

Jednym z najlepszych odkryć poprzedniego roku są nici liftingujące. Nie chodzi tutaj o nici starej generacji (złote i syntetyczne), które były używane od paru dobrych lat ale o nowoczesne rozpuszczalne mikronici. Korzysta się z nich w celu poprawienia owalu twarzy. Są one tymi samymi nićmi, z których korzystają kardiochirurdzy. Do wyboru mamy nici o różnej długości, z haczykami oraz bez, jednokierunkowe i dwukierunkowe. Po wprowadzeniu ich pod skórę zaczynają stymulować produkcję kolagenu a po roku się rozpuszczają. Są bezpieczne bo cechuje je biozgodność. Plusami ich używania jest widoczne odmłodzenie twarzy na przestrzeni kilku lat i wzmocnienie tkanki.

 

Kolejnym novum jest laserowe obkurczanie pochwy a właściwie rozwój całej dziedziny ginekologii estetycznej. Wykonuje się je u kobiet po porodzie fizjologicznym, po menopauzie oraz u pań osiągających wiek dojrzały. Problem jest wstydliwy i dotychczas mało się o nim mówiło a dotyka co czwartą kobietę. Ten zabieg świetnie sprawdza się także w leczeniu nietrzymania moczu. Polega na wykorzystaniu lasera ablacyjnego jest wyspecjalizowany w działaniu w okolicach błoń śluzowych. Wymusza on regenerację śluzówki pochwy i zwiększa ukrwienie co powoduje, że śluzówka staje się grubsza a mięśnie mocniej się napinają i są sztywniejsze. Tego typu regeneracja wzmacnia prawidłowe działanie układu moczowego. Terapia opiera się zwykle na dwóch trzech zabiegach a każdy trwa 15 minut.

 

Usuwanie rozstępów jest dużo łatwiejsze za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej, która wyparła metody laserowe. „Pomarańczowa skórka” pojawia się na ciele wskutek rozerwania włókien kolagenowych oraz elastyny, nie ma szans żeby sama zniknęła. Jest to duży kłopot, zwłaszcza dla nastolatków w okresie wzrostu gdy skóra nie nadąża nad rozrastaniem się ciała. Pierwszym etapem jest stan zapalny gdy na skórze pojawiają się czerwone rozstępy a w drugim czyli fazie zanikowej robią się białe. Ten ubytek można wypełnić stymulując rozrost włókien kolagenowych. Odpowiednie podgrzewanie i nakłuwanie zmienionych miejsc wywołuje bodziec powodujący znikanie rozstępów.

 

Najgorsze „wynalazki”

 

Zabieg z użyciem niezagęszczonego kwasu hialuronowego, aminokwasami i różnymi preparatami mające działanie odmładzające. Ów specyfik miał mieć działanie rozjaśniające/likwidujące cienie pod oczami przez około pół roku. W praktyce jego działanie jest mało widoczne a efekt utrzymuje się maksymalnie 2-3 miesiące. Często zdarzają się skutki uboczne w nim związane czyli opuchlizna oczu i odczuwanie dyskomfortu.

 

Usuwanie przebarwień laserem frakcyjnym miało być odkryciem zeszłego roku a okazał się zabiegiem powodującym szereg skutków ubocznych. Ten rodzaj lasera został skonstruowany w celu wykonywania zabiegów liftingujących. Natomiast do leczenia przebarwień używa się inne rodzaje, np. laser bromkowo-miedziowy, diodowy czy Q-Switch więc nie ma najmniejszego sensu korzystać z lasera frakcyjnego. Może spowodować on powikłania związane z istniejącymi już przebarwieniami skóry a także znacznie je pogłębić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *