.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Rozstępy u mężczyzn

To, że mężczyźni zmagają się z rozstępami może dziwić ale nie jest żadnym ewenementem. Każdy z nas w okresie szybkiego wzrostu lub przyrostu masy musi mieć świadomość, że na jego ciele mogą pojawić się  nieestetyczne bruzdy. Jednak rozstępy u panów są mniej widoczne i rozmiarowo mniejsze oraz bardziej płytkie niż te kobiece. I faktem, jest że skóra mężczyzn łatwiej się regeneruje więc zabiegi usuwające rozstępy będą u panów bardziej skuteczne a efekty będą widoczne błyskawicznie.

 

Z jakich przyczyn u mężczyzn pojawiają się rozstępy?

 

Pierwszym powodem na pękanie i rozrywanie tkanki skórnej jest okres dojrzewania u nastoletnich chłopców i co za tym idzie etapów skokowego wzrostu. Uwidaczniają się na dolnej, lędźwiowej części pleców a także na udach. Gdy są jeszcze świeże (czyli w fazie zapalnej) można pomyśleć o szybkim się ich pozbyciu bo autorska metoda dr Wasiluka działa wtedy o wiele bardziej. Możliwe jest ich usunięcie po 1-2 zabiegach rf mikroigłową. Natychmiast należy też podjąć aktywność mającą na celu wzmocnienie skóry czyli natłuszczanie skóry olejkami, regularne masaże szorstką rękawicą lub specjalnymi rolkami, rozpoczęcie zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Rozstępy po siłowni atakują panów w starszym wieku. Starają się oni wyglądać dobrze ale zbyt szybko i zbyt dużym kosztem. Gdy masa mięśniowa rośnie w zabójczym tempie na skórze pojawiają się charakterystyczne bruzdy czyli wynik rozerwania się tkanki skórnej. Rozstępy pojawiają się na udach, obręczy barkowej, bicepsie, na bokach i w okolicy kolan. Jeśli pan ćwiczy zbyt intensywnie i przyjmuje rożnego rodzaju odżywki wzmacnia to efekt pojawiania się licznych bruzd. W szczególności sterydy mające działanie osłabiające skórę. Taki rozwój sytuacji jest zupełnie bez sensu dla osoby dbającej o swój wygląd bo co z tego, że będzie bardzo umięśniona i rozbudowana skoro na większości ciała będą nieestetyczne rozstępy? Jeśli już jakiś pan planuje rozbudować swoją masę mięśniową powinien najpierw podjąć kroki, które zapobiegną rozrywaniu się skóry. pacjenci z rozstępami w porównaniu do pacjentek mają szybszy metabolizm i co za tym idzie organizm się szybciej regeneruje.

 

Odmiennym rodzajem są rozstępy spowodowane przyjmowaniem sterydów bo to najbardziej kłopotliwa i trwała odmiana. Ciężko je usunąć bo nasza skóra pod wpływem tego preparatu znacznie się osłabia, nie mówiąc już o tendencji do otyłości po stosowaniu sterydów. Skóra staje się naciągnięta i bardzo łatwo ulega pękaniu tkanki. Zwykle takie rozstępy są bardzo widoczne, głębokie i zajmujące duży obszar ciała. Także zabiegi usuwające rozstępy nie są w 100% skuteczne a na efekty leczenie trzeba poczekać kilka dobrych miesięcy bo tkance ciężko zregenerować się wobec takich zniszczeń.

 

Oczywiście jedyną skuteczną metodą leczenia rozstępów jest metoda frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, która stymuluje nasz organizm do regeneracji więc rozerwana skóra samoistnie i stopniowo się zrasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *