.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Mit nawilżania za pomocą kwasu hialuronowego

Od jakiegoś czasu trwa wielkie „boom” na środek o nazwie kwas hialuronowy. Jest używany w większości zabiegów kosmetycznych i z kategorii medycyny estetycznej. Producenci prześcigają się w tym, kto dysponuje najlepszym produktem tak aby najkorzystniej go sprzedać.

 

Okazuje się, że wszystkie dostępne w sprzedaży kwasy są podobne jakościowo. Jego wyprodukowanie polega na działaniu bakterii w zbliżonym procesie technologicznym, następnie kwas zagęszcza się tym samym preparatem, oczyszcza się go z pozostałości po bakteriach. każdy kwas hialuronowy ma zbliżoną wielkość cząsteczek.

 

Możliwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy poza wypełnianiem zmarszczek i innych niedoskonałości jest promowany jako świetny środek nawilżający i odżywający skórę. W praktyce jednak taka informacja nie jest do końca prawdziwa, mimo tego rynek sprzedaży kwasu hialuronowego ma się bardzo dobrze.

Mit powstał na podstawie informacji, że kwas hialuronowy występujący w skórze w sposób naturalny wiąże ze sobą duże ilości wody (jedna cząsteczka kwasu do kilkuset cząsteczek wody) więc mezoterapia z użyciem tego składnika jest świetną terapią nawilżającą. Jest jednak pewne ale…

 

Rozróżnienie kwasu hialuronowego

Trzeba wiedzieć, że kwas hialuronowy może być zagęszczony (usieciowany) i nieusieciowany. Owe zagęszczenie ma na celu scalanie się cząsteczek kwasu w większe konglomeraty żeby nasz organizm zbyt szybko ich nie metabolizował. Kwas hialuronowy w zagęszczonej wersji jest wprowadzany pod skórę w celu wypełnienia bruzd a nie nawilżania skóry. Kwas jest świetnym, biozgodnym wypełniaczem modelującym twarz a dzięki usieciowaniu utrzymuje się pod tkanką skórną od 8 do 12 miesięcy. Nawet usieciowany kwas nie ma możliwości odżywiania i nawilżania skóry.

Wiele gabinetów kosmetycznych proponuje terapię kwasem hialuronowym w celu nawilżenia ust, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jest on nieusieciowany więc zupełnie nie zostawi po sobie efektu super-nawilżającego. Ów niezagęszczony kwas będzie metabolizowany przez organizm w ciągu kilku dni. Zabieg nie ma więc takiego sensu o jakim się mówi, bo efekt jest bardzo krótkotrwały.

Jednakże zdarzają się sytuacje gdzie kwas hialuronowy nieusieciowany wykazuje działanie nawilżające. Wspomóc może naszą skórę gdy cierpimy na chwilowe jej przesuszenie spowodowane na przykład pogodą. Wtedy wystarczy kilka zabiegów aby doprowadzić skórę do porządku. Kwas potrafi przywrócić cerze równowagę, aby później sama sobie radziła. Jeśli mamy już od dłuższego czasu suchą skórę zabieg niewiele pomoże (góra 2-3 dni) albo w ogóle nie zauważymy żadnych pozytywnych skutków. Kurację możemy śmiało powtórzyć aż będziemy zadowoleni z efektów.

medestetis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *