.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Zabiegi dookoła oczu

Okolice oczu są bardzo delikatną strefą na naszej twarzy. Skóra jest znacznie cieńsza w porównaniu jej do reszty naszego ciała. Z tego też powodu szybciej się starzeje a pierwsze oznaki osiągania wieku dojrzałego są najbardziej widoczne. Inne dolegliwości jakie pogarszają wygląd naszych oczu jest opuchlizna, cienie pod oczami, opadające „smutne powieki” i obrzęki. Mogą być one spowodowane alergiami, niewyspaniem się i po prostu wiekiem. Niestety oczu nie jesteśmy w stanie ukryć, patrzymy w nie stale i przy różnych okazjach.

 

Ochrona okolic oczu

 

O okolicę oczu należy dbać szczególnie bo jest najbardziej podatna na zniszczenie się, podrażnienie etc. Istotna jest ochrona przed promieniami słonecznymi UV i UVB a zapewnić ją mogą dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne od optyka a nie kupione na straganie nad morzem. Ważne jest każdorazowe zmywanie makijażu przed pójściem spać, odpowiednia długość snu i wypoczynku.

 

Jeśli jednak mamy już niedoskonałości, które nam przeszkadzają warto udać się do lekarza medycyny estetycznej żeby zdążyć przed procesem całkowitego zwiotczenia się skóry w tych okolicach. Cienka warstwa skóry pod oczami jest pozbawiona gruczołów łojowych i stale narażana na niekorzystne czynniki takie jak: makijaż, nieustanne odruchy mimiczne i promieniowanie słoneczne.

 

Wraz z uzyskiwaniem dojrzałości nasza skóra przestaje produkować kolagen i traci go z roku na rok. Objawia się to poprzez opadające powieki, które dają wrażenie mniejszych oczu niż w rzeczywistości. Pojawiają się bruzdy boczne czyli słynne kurze łapki. Tkanka podskórna ma tendencję do zanikania i ścieńczenia tworząc pod oczami cienie.

 

Zabiegi ratujące skórę wokół oczu

 

Radą na opadające górne powieki jest wstrzyknięcie botoksu, który delikatnie je uniesie dając efekt w pełni otwartych oczu. Można skorzystać z terapii liftingujących tę część powieki. Najbardziej skutecznym sposobem na odmłodzenie oka jest zastosowanie metody radiofrekwencji mikroigłowej i zabiegu HIFU, który obejmie nie tylko górną powiekę ale także brwi i całe czoło.

 

Niestety kurzych łapek nie można całkowicie zlikwidować, nawet jak całkowicie zapanujemy nad mimiką twarzy i przestaniemy się uśmiechać oraz mrużyć oczy na słońcu. Każdy z nas posiada swoiste predyspozycję do ich posiadania i czasu, kiedy pojawią się na twarzy, uzależnione jest to także od trybu życia, temperamentu i sposobów pielęgnacji okolic oczu. Pomóc może także jak w poprzednim przypadku toksyna botulinowa, która wypełni małe zmarszczki. Na większe bruzdy polecanym zabiegiem jest laser frakcyjny albo radiofrekwencja mikroigłowa.

 

Natomiast cienie pod oczami, kłopot zarówno młodszych jak i starszych kobiet można zastosować laser frakcyjny, HIFU oraz RF mikroigłowe. Zanik tkanki tłuszczowej zwykle spowodowany jest wiekiem. Skóra staje się coraz bardziej cienka i zaczynają przez nią prześwitywać naczynia włosowate dają efekt zsinienia. ważne jest więc pogrubienie tej skóry i odbudowa naczynek którą można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *