.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Wątpliwości dotyczące rozstępów

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej posiadają szeroką ofertę zabiegów upiększających które działają praktycznie na wszystko. Także na rozstępy, które jak powszechnie wiadomo ciężko jest usunąć jakimkolwiek sposobem.

Specjaliści więc próbują i proponują różnorodne zabiegi zaczynając od lasera frakcyjnego, poprzez peelingi, masaże, kremy a kończąc na mikrodermabrazji.

 

Jedyna skuteczna metoda na rozstępy

 

Dr Marek Wasiluk- lekarz medycyny estetycznej jest odkrywcą skutecznego sposobu leczenia rozstępów. „No Strech Marks” wykorzystuje frakcyjną rf radioigłową, która działa stymulująco na odbudowę rozerwanej skóry. Podgrzewanie skóry za pomocą urządzenia z jednoczesnym nakłuwaniem skóry mikroigłami wywołuje i przyspiesza odbudowę skóry.

 

Lista zabiegów upiększających

 

Terapie jakie proponują specjaliści działają świetnie na wiele różnych rzeczy poza rozstępami. Zdarza się, że doprowadzą do zmniejszenia widoczności bruzd na ciele ale nie spowodują całkowitego zniknięcia problemu.

 

Pierwszym takim zabiegiem jest terapia z użyciem lasera ablacyjnego, promowanego jako skuteczna likwidacja świeżych rozstępów aż do 95%. Nie jest to zgodne z prawdą ponieważ ten rodzaj lasera nie wnika w głąb skóry więc nie jest w stanie odbudować rozerwanej skóry. W praktyce laser ablacyjny zmniejsza dopiero powstałe rozstępy o 20-30% (działa najlepiej gdy rozstępy znajdują się płytko na skórze) a zabieg należy wielokrotnie powtórzyć.

 

Karboksyterapia polegająca na wstrzyknięciu bądź wtłoczeniu do skóry dwutlenku węgla CO2, który powoduje ujędrnienie skóry oraz pozbycie się cellulitu także nie nadaje się do usuwania rozstępów. Ten zabieg zwiększa krążenie krwi w tkankach dzięki czemu są lepiej dotlenione i łatwiej pozbywają się toksyn. W wypadku bruzd jest w stanie spowodować ich zblednięcie.

 

Naświetlanie lampami LED to kolejna metoda rozjaśniające czerwone prążki na ciele a nie lecząca dogłębnie cellulitu.

 

Osocze bogatopłytkowe jest bardzo dobrym zabiegiem regenerującym organizm więc można je polecić jako swojego rodzaju wspomaganie dla likwidacji rozstępów frakcyjną rf mikroigłową.

 

Następną propozycją jest mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego, koncept zupełnie nie radzący sobie z takim problemem. Sama substancja jest przezroczysta więc wypełnianie blizn po rozerwanej tkance skórnej nie dałoby żadnego efektu. Poza tym zabiegi wypełniające kwasem hialuronowym należy co jakiś czas powtarzać bo preparat wchłania się do organizmu.

 

Stosowanie nici PDO także nie sprawdzi się jako kuracja usuwająca rozstępy ponieważ są to zbyt duże bruzdy na ciele, żeby było możliwe ich wypełnienie za pomocą ekstremalnie cienkich nici. Na każdy rozstęp potrzebowalibyśmy ich od 10 do 20 a jedna kosztuje około 100 zł. Dałyby one nieestetyczny efekt końcowy i działaby by stymulująco na rozrost i naprawę skóry.

 

Warto więc interesować się tym, co jest dostępne w gabinetach medycyny estetycznej aby mieć racjonalne wyjaśnienie zabiegów, którymi się poddajemy. Jest to dość droga i czasami bolesna przyjemność więc lepiej czasami ją ominąć na rzecz terapii, która na pewno nam pomoże.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *