.site-title a, .site-header .site-branding .site-title a:visited, .site-header .site-branding .site-title a:hover, .site-description { color: #000000; } .site-branding .site-title { font-size: 48px; } @media only screen and (max-width: 640px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 60px; } } @media only screen and (max-width: 375px) { .header-layout-3 .site-header .site-branding .site-title, .site-branding .site-title { font-size: 50px; } }

Rozstępy w wyniku dojrzewania

Szpecące rozstępy pojawiające się w tak młodym wieku są na pewno bardzo negatywnym przeżyciem. Nastoletnie dziewczęta przecież nie miały jeszcze czasu na to aby znacznie przytyć, mieć poważne problemy hormonalne czy urodzić dziecko. Zdarzają się 16-letnie dziewczyny, na których skórze widnieją rozbudowane zmiany skórne.

 

Pierwsze niedoskonałości

 

Rozstępy u nastolatek ujawniają się na skórze w okolicy łydek, kolan, ud a także na pośladkach.

Dziewczynki na początku okresu dojrzewania gdzie zachodzi wiele znacznych procesów zwykle też szybko rosną i to dlatego na ich ciele pojawiają się nieciekawe bruzdy. Pierwsze rozstępy są lekceważone lub wręcz niezauważone przez nie. Często też nie wiedzą co z tym faktem zrobić więc ukrywają się za długimi nogawkami, zakrytymi plecami i zabudowanymi bluzkami nie znając konsekwencji pozwolenia rozstępom na rozprzestrzenienie się na ciele.

Warto usuwać rozstępy od razu jak się pojawią (czyli są w fazie zapalnej) bo dzięki temu kilka zabiegów rozwiąże cały problem.

 

Skąd biorą się rozstępy u nastoletnich dziewcząt (i chłopców)?

 

Tego typu zmiany skórne są bardzo charakterystyczne ponieważ bruzdy u nastolatków są bardzo drobne ale jest ich dużo co tworzy na skórze drobną siateczkę. Rozstępy są zbliznowaciałe, sznureczkowate więc nie chcą tak łatwo zniknąć z powierzchni skóry. Najczęściej występują u wysokich dziewczyn, wiążąc się z gwałtownym wzrostem. Zdarza się też, że młode kobiety którym szybko urośnie biust czy to z powodów naturalnych lub stosowania antykoncepcji borykają się z problemem pojawienia się bruzd. Gdy skóra jest narażona na rozciągnięcie związane z rozrostem masy mięśniowej lub tłuszczowej będziemy mieć do czynienia z rozerwaniem się tkanki.

 

Jak zapobiec powstawaniu rozstępów?

 

Niestety nie mamy wpływu na to czy w okresie dojrzewania będziemy rosnąć skokowo czy też nie bo jest to cecha dziedziczna. Mamy jednak wpływ na tryb naszego życia, ponieważ gdy jest się aktywną osobą odżywiającą się zdrowo jakiekolwiek zmiany nie będą tak widoczne i szpecące jak u osób leniwych, jedzących fast-foody. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, żeby się jak najwięcej ruszać, zwłaszcza że większość dnia spędzamy na siedząco przy komputerze. Także nastolatki biorą przykład od starszych mało się ruszając i w dodatku unikając aktywności fizycznej jak ognia (statystycznie z roku na rok pojawia się coraz więcej zwolnień z lekcji WF-u). Dzięki temu, że się ruszamy mamy lepszy metabolizm, krążenie krwi, nasze mięśnie są mocne, podobnie jak skóra staje się bardziej wytrzymała.

Warto też codziennie myjąc się zrobić sobie masaż szorstką rękawicą, która także wzmacnia krążenie a także pogrubia zwykle zbyt cienką skórę.

Musimy dostarczać naszemu organizmowi dużą dawkę witamin i minerałów.

 

Zabiegi likwidujące rozstępy

 

Warto reagować od razu jak na naszym ciele pojawią się charakterystyczne prążki bo wtedy najłatwiej i najszybciej je wyleczyć.

Najlepszą metodą mającą realne efekty jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polegający na jednoczesnym podgrzewaniu skóry i nakłuwaniu miejsc z rozstępami. Taka terapia pobudza komórki do aktywnej regeneracji aby pęknięta skóra zrosła się w sposób naturalny. Kontrolowanie poparzenie w głębokich warstwach skóry stymuluje produkcję kolagenu.

Istotne jest wdrożenie działań profilaktycznych czyli zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *